jump to navigation

Niğde’de suç haritası çıkartıldı October 16, 2010

Posted by Bahadir Sahin in Haber (News), Turkce.
Tags: ,
trackback


Niğde Emniyet Müdürü Yusuf Albayrak, kentin çıkartılan suç haritası ile suç ve suçluyla daha etkin mücadele edeceklerini söyledi.

Asayiş olayları açısından oldukça sakin ve huzurlu iller arasında yer alan Niğde’de son yıllarda yaşanan olaylardan yola çıkılarak kentin suç analiz haritası çıkartıldı.

Polis bölgesinde kalan yerlerde yaşanan suç olaylarının analiz edilerek kategorize edildiğini ve böylece mahalle mahalle suç analiz haritası oluşturduklarını ifade eden İl Emniyet Müdürü Albayrak, “İdaremiz dahilinde meydana gelen olaylara daha etkin ve seri bir şekilde müdahale etmek, olayların yapılarını, oluş bölgelerini ve adreslerini tespit etmek, suç ve suçlularla etkin mücadele edebilmek için karmaşık düzen içerisindeki adreslere daha kolay ulaşabilmek birinci hedefimiz. Bu sayede hem personelimizin daha verimli çalışmasını sağlayacağız, hem de görev sahasını daha iyi tanımasına imkan vereceğiz” dedi.

Çıkartılan suç analiz haritasının İl Emniyet Müdürlüğü’nün imkanlarıyla hazırlandığını belirten Albayrak; “Sungurbey Polis Merkezi binasında il genel haritası yapılarak asayiş hizmetlerinde kullanılmaya başlanmıştır. Niğde’yi asayiş yönünden 8 bölgeye ayırdık ve her bölgede bir ekibin hazır bulunmasını sağladık. Bölgede sürekli kalan ekipler bölge insanıyla, sürekli irtibat halinde olacak ve herhangi bir olay olduğu zaman 3 ila 5 dakika arasında olay yerine ulaşabilecek” şeklinde konuştu.

Asayiş Şube Müdürü Hayri Şahin ve Sungurbey Polis Merkezi Amiri Ahmet Koçak, personele harita ve kullanılışı hakkında bilgi verdi.

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: