jump to navigation

İzmirli Haritacılar Bölüm İstiyor June 1, 2010

Posted by Bahadir Sahin in Haber (News), Turkce.
Tags:
trackback


Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Selçuk Savcı, komisyon çalışmaları sonucunda YÖK’e bu konuda bir rapor sunacaklarını söyledi.

Yeni Asır TV’de canlı yayınlanan ve Ali Talak’ın hazırlayıp sunduğu Şehir ve İmar programına konuk olan Harita ve Kadastro Mühendisleri İzmir Şube Başkanı Selçuk Savcı, İzmir’de yedi üniversite bulunmasına rağmen, bu üniversitelerin hiçbirinde Harita Mühendisliği Bölümü bulunmadığını belirtti.

Başkan Savcı, İzmir’de böyle bir bölümün açılması için oda bünyesinde bir Lisans Komisyonu kurduklarını ifade ederek, komisyon çalışmaları sonucunda Ege ve Dokuz Eylül Üniversiteleri ile gerekli görüşmelerin yapılacağını söyledi.

İzmir ve çevresindeki birçok öğrencinin Harita Mühendisliği eğitimi almak için İstanbul Teknik ile Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne gitmek zorunda kaldığını söyleyen Başkan Selçuk Savcı, bu eksikliği İzmir’de oda olarak gidermek istediklerini belirtti.

HARİTA MÜHENDİSLERİ Foça’DA TOPLANIYOR

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nin 9’uncu kez düzenleyeceği Yaz Eğitim Kampı bu yıl Ağustos sonunda Foça’da yapılacak. Mesleki bilgilendirme ve değerlendirmelerin yapıldığı Yaz Eğitim Kampı, yapıldığı ilçenin yerel sorunlarını da ele alıyor.

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: