jump to navigation

“Buzz”lu Google Maps 4.0 February 12, 2010

Posted by Bahadir Sahin in Haber (News), Turkce.
Tags: , ,
trackback


Buzz servisini duyurarak sosyal ağlara yeni bir soluk getiren Google, Facebook ile de rakip durumuna geldi. Sizlere daha önce burada yer alan yazımızda Buzz’a dair aydınlatıcı bilgiler vermiş, Google’ın sosyal ağları, internet ile ilişkili tüm cihazların yer aldığı bir yapının içersine sokmaya çalıştığından bahsetmiştik.

Androidli akıllı telefonlar ve iPhonelar için ilk günden özel bir Buzz istemcisini kullanıma sunan Google, diğer mobil platformlar için de çalışmaların yakın zamanda neticeleneceğini belirtmişti. Henüz bu yazılımlar beklenirken internet devi, Google Maps’in yeni sürümünü duyurdu. Google Maps 4.0 üzerine entegre edilen özel bir katman sayesinde kullanıcılar, tıpkı latitude hizmetinde olduğu gibi bulundukları konumu etiketleyebilecekler, anlık durumlarını paylaşabilecekler. Henüz çok kapsamlı olmayan bu özelliği Symbianlı bir akıllı telefon ile test ettik.

Google Maps 4.0 uygulamasını yükledikten hemen sonra Buzz özelliğini kullanabilmek için katmanlar (layers) seçeneği altından Buzz’ı seçmeniz gerekiyor.

İstediğimiz katmanı aktifleştirdikten sonra ana harita ekranında açılan pencere ile ilişkilendirmek istediğimiz Buzz hesabına dair kullanıcı adı ve şifre bilgilerini giriyoruz.

Buzz ayarlarını kolayca ve başarılı bir şekilde tamamladıysanız artık “Buzz”lamaya hazırsınız demektir. Harita ekranında sağ alt köşede yer alan konum noktasının hemen üzerindeki konuşma balonu, kısa yoldan Buzz gönderileri girmeye yarıyor. Dilerseniz kayıtlı POI’lerden birini seçerek, konumunuzu en iyi şekilde ifade edebilmeniz mümkün.

(http://shiftdelete.net/google-maps-mobile-4.0-indir-buzz-layer-konumunuza-dair-bilgi-gonderin_18231-s4.html adresinden alintidir)

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: