jump to navigation

Coğrafi Bilgi Sistemi İzmir’de tanıtılacak November 13, 2009

Posted by Bahadir Sahin in Haber (News), Turkce.
Tags: ,
trackback


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent insanına sunulan hizmetlerin kalitesini artırmak, vatandaş memnuniyetini kazanmak ve kent yönetimini kolaylaştırmak için hayata geçirdiği Coğrafi Bilgi Sistemi, İzmir’de düzenlenecek olan Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi’nde tanıtılacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süre önce uygulamaya geçen Coğrafi Bilgi Sistemi’nin Kocaeli’deki işleyişi Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi’nde tanıtılacak. Kocaeli’nde yönetim ve planlama sorunlarının çözülebilmesi için coğrafi konumu belirlenmiş bir yerin toplanması ile oluşturulan sistem ülke genelinde de ilgi gördü. İzmir’de yapılacak kongre bugün başlayacak ve 6 Kasım Cuma günü sona erecek. Kongrede sistemin Kocaeli’ndeki uygulamaları tanıtılacak.

İZMİR TEPEKULE’DE

İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye Çevre ve Orman Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü gibi kamu kurum ve kuruluşları, birçok belediyenin ilgili birimleri, üniversite yetkilileri ve üst düzey bilim adamları katılacak. “Kamu Yönetiminde Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulamalarında Kocaeli Örneği” başlığı altında yapılacak sunum Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından izleyicilere aktarılacak.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Kocaeli’deki vatandaşların bilgilerini harita üzerine dökerek veri tabanlı bilgi alımını sağlayan Coğrafi Bilgi Sistemi ile çok önemli kolaylıklar sağlanıyor. Acil durumlarda en yakın eczane, hastane gibi kurumların yerinin bulunması, devlet kurumlarına verilmek üzere istenen bazı belgelerin zaman kaybetmeden internet ortamından temini, alt yapı sisteminin sağlıklı şekilde belirlenmesi gibi bilgilerin alınmasını sağlayan sistem gün geçtikçe kapasitesini artırarak kent için çok gerekli bir hizmet olma yolunda ilerliyor.

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: