jump to navigation

Çiftçiler Uyduya İsyan Etti May 8, 2009

Posted by Bahadir Sahin in Haber (News), Turkce.
Tags: , ,
trackback


Bulutlu köyünde arazisi olan Mehmet Okay ekilen ürünlerin kontrollerin iyi yapılmamasından dolayı büyük bir mağduriyet yaşadığını ifade etti.

Bulutlu köyünde arazisi olan Mehmet Okay ekilen ürünlerin kontrollerin iyi yapılmamasından dolayı büyük bir mağduriyet yaşadığını ifade etti. Uydudan çekilen fotoğrafların ilk önce böyle bir ürün olmadığını, Ardından yapılan itirazlar üzerine yetkililerin keşfe çıktıklarını ancak bu seferde ekilen ürünü az ve ikinci ürün olarak gösterdiklerini iddia etti.Mehmet Okay yaşadığı sorunları UrfaHA Muhabiri İsmail Arslan’a şöyle anlattı; “ben bulutlu köyünde 75 dönüme yakın pamuk ektim. Ancak uydudan önce bu arazilerin ekilmediği yönünde bize bilgi geldi. Sonra yaptığımız itiraz üzerine keşfe gelen yetkililer bu seferde arazimizi 47 dönüm ve ikinci ürün olarak göstermişlerdir. Hem destekleme konusunda hem de ürünümüzü az göstererek iki defa mağdur edildim.

Yetkililerle yaptığımız görüşmede tekrar keşfe çıkılması konusunda avukatım aracılığıyla başvuru yaptım. Ancak keşfe çıkamayacaklarını belirten yetkililer geçtiğimiz günlerde yakınımdaki bir tarlaya gelerek keşif yapmışlardır. Dolayısıyla hem uydunun yanlış fotoğraflarının hem de keşfe çıkmayan yetkililerin mağduru oldum. Bu konuda yetkilileri göreve çağırıyorum.” Dedi.Bulutlu. Köyünde çiftçilik yapan Mehmet Okay adlı çiftçi bu mağduriyetinin giderilene kadar her türlü hukuki mücadeleyi vereceğini ifade etti.

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: