jump to navigation

LTB, Hamitköy ve Haspolat’ı coğrafi bilgi sistemine bağladı April 24, 2009

Posted by Bahadir Sahin in Haber (News), Turkce.
Tags: , ,
trackback


Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kuzey Kıbrıs’taki yerel yönetimler arasında bir ilk gerçekleştirerek, Coğrafi Bilgi Sistemleri (GIS) teknolojilerini kullanan LTB Kent Bilgi Sistemleri Şubesi, 1 Eylül 2008’den itibaren LTB idari sınırlarına bağlanan Hamitköy ile Haspolat’taki çalışmalarda bu bölgelerin idari sınırları, parselleri ve binalarını, kadastral paftalardan ve uydu fotoğrafından yararlanarak çizdi. Ayrıca adres bilgi sistemi oluşturma çalışmaları kapsamındaki arazi çalışmaları sonucu, binaların kapı numaraları toplanarak numaralar, sokaklar ve sokak isimleri kaydedilerek de yol ağı oluşturuldu.

LTB Su Sayaç Okuyucuları Birimi tarafından Hamitköy’de yapılan çalışmalar sonucunda bütün binalar tek tek gezilerek, binalarda oturan kişilerin isim ve adres bilgileri yanında, kullanılan su sayaçları da tespit edildi.

Kent Bilgi Sistemleri Şube Amiri Mustafa Korucu, ilerleyen dönemde Lefkoşa İmar Planı haritalarının da internet ortamına ekleneceğini ve böylelikle vatandaşlara yapacağı inşaat-yapı arsa oranlarını da görme imkanı sağlanacağını söyledi.

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: