jump to navigation

Uydu bağlantılı mobil ekipler April 18, 2009

Posted by Bahadir Sahin in Haber (News), Turkce.
Tags: ,
trackback


Yıldırım Emniyet Müdürlüğü’nün ilçedeki okullarda görevli polis birimleri öğrencileri bilgilendiriyor. Her gün bir okulda verilen seminerlerde ‘Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi ve 155 Polis İmdat Hattı’nın önemi anlatılıyor.

Toplantılarda, 155 Polis İmdat hattının ücretsiz aranabildiği, arama kayıtlarında gizliliğin esas olduğu, boş yere meşgul edilen ‘Polis İmdat’ telefonlarının başkalarının güvenliğini tehlikeye sokabileceği vurgulanırken, Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi’ne aktarılan her bilgi ve ihbarın da doğru kabul edilip, bir ekip tarafından mutlaka değerlendirilip sonuçlandırıldığı kaydedildi.

Asayiş Ekipler Amirliği’ne bağlı resmi ekiplerin de tanıtıldığı seminerde, öğrencilere, kullanılan GPS sistemi de anlatıldı.

Uydu bağlantılı sistem sayesinde mobil ekiplerin bulundukları yerlerin digital harita üzerinde görülerek olay yerine en yakın ekibin en hızlı şekilde yönlendirildiğini öğrenen öğrencilerin bir hayli etkilendikleri gözlendi.

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü’nün de faaliyetlerinin anlatıldığı toplantıda, olayların meydana geldiği yerlerden, suç aleti, telefon, sigara izmariti, saç, kan, parmak izi gibi her türlü delilin toplandığı belirtilerek, fail ya da faillere bu delillerden ulaşıldığı aktarıldı.

İlçedeki okulların tamamında eğitim amaçlı bu çalışmayı yapacaklarını belirten Yıldırım Emniyet Müdürü Arif Bozdemir, “Polis birimlerinin ve faaliyetlerinin, ilk ağızdan ve doğru olarak tanıtılması, şehrin daha güvenli hale gelmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: