jump to navigation

“COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİNİ KURACAĞIZ” April 11, 2009

Posted by Bahadir Sahin in Haber (News), Turkce.
Tags: , ,
trackback

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın ardından bir konuşma yapan Çevre ve Orman Bakanımız hemşehrimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise Afyonkarahisar’a verilen sözlerin arkasında olduklarını belirterek; “Burhanettin Çoban Beyefendi kendisini Afyonkarahisar’a hizmet etmek için adamış, vizyon sahibi büyük düşünen bir kardeşimiz. Kendisinin projeleri var, bakanlık olarak bizlerin Afyonkarahisar’a verdiğimiz sözler var. Onları vakit geçirmeden uygulamaya geçirmek ve kendisini tebrik maksadıyla belediyemizi ziyaret ediyorum.

Bildiğiniz gibi Afyonkarahisar’a yapılacak çok hizmetler var. Biz Afyonkarahisar için Türkiye’nin en modern Arıtma Tesisi ve İsale hattını Afyonkarahisar Belediyesi’ne teslim ettik. Sayın Başkanım Bölge Müdürümüzle temasa geçerek su konusuna göreve gelir gelmez el attı. İnşallah Afyonkarahisar’ın içme suyu şebekesini de bir an önce yenileyerek bir takım kaçak ve kayıpları da önlemiş olacağız. Bütün alt yapı sistemini Coğrafi Bilgi Sistemi ilk defa Türkiye’de İSKİ’de kurduğumuz sistemi burada kuracağız. Böylece her noktayı kontrol etme imkanı bulacağız. Bu konuda her türlü desteği bizzat belediyemize vereceğiz” dedi.

“SÖZÜMÜZÜN ERİYİZ”
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın bütün Afyonkarahisar’ın Belediye Başkanı olduğunu ifade eden Bakan Eroğlu; “Afyonkarahisar’a gerek dere ıslahı, gerek ağaçlandırma gerekse içme suyu, göletler taşkın koruma tesisleri, Akarçay’ın tanzimi, çevre yönetimi ile ilgili bir takım modern Biyolojik Arıtma Tesisleri gibi pek çok tesis için Genel Müdürlerimiz ve Bölge Müdürlerimize gerekli bilgileri verdim. Bütün söz verdiğimiz projeler üzerinde çalışmalara başlandı. Çünkü biz söz verince yapmamız gerekir. Sözümüzün eri olarak bilinen kişiyiz. İlimize vefa borcumuz var. Afyonkarahisarlılar her şeyin en güzeline layıktır.

Seçimler demokratik bir şekilde yapılmıştır. Burada Sayın Başkanımız rozetini çıkarıp bir kenara bırakmıştır. Bütün Afyonkarahisar’ın başkanıdır. Biz herkesi kucaklıyoruz. Herkese hizmet edeceğiz. Parti ayrımı yapmaksınız hizmetlerimizi yapacağız. Bu şehri bütün Afyonkarahisarlılarla birlikte yöneteceğiz. Halkımızın görüşleri bizim için önemlidir. Yapılacak güzel çalışmalar varsa bunu mutlaka hemşehrilerimiz bize bildirsin. Elimizden geleni yapalım. Herkesin görüşlerine açığız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Çevre ve Orman Bakanı hemşehrimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Eldemir, DSİ Genel Müdürü Haydar Koçarer, Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akça, Ağaçlandırma Genel Müdürü Hanifi Avcı’ya Afyonkarahisar’a yapmış oldukları katkılardan dolayı çeşitli hediyeler verdi.
Ziyaret sonunda Bakan Eroğlu, kendisini Belediye Meclis Salonunda karşılayan AK Parti Kadın Kolları Teşkilatı ile biraraya geldi.

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: