jump to navigation

KOCAKULAK MOBESE HAKKINDA BİLGİ VERDİ February 9, 2009

Posted by Bahadir Sahin in Calismalar (Studies), Haber (News), Turkce.
Tags: , , ,
trackback


Afyonkarahisar Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. MOBESE hakkında bilgi aldığımız İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Kocakulak kurulumun Mart ayına kadar tamamlanacağını ve MOBESE’nin hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

“İLÇELERE DE KURULMASINI İSTİYORUZ”

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi içersinde iki ana proje yer aldığını belirten İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Kocakulak projede kamera görüntülerinin KGYS merkezine Wİ-MAX kablosuz teknolojiyle aktarılacağını söyledi.MOBESE sisteminin ilçelerde de kullanılmasını arzu ettiklerini belirten Kocakulak “MOBESE sisteminin ilçelerde de yapılmasını çok arzu ediyoruz. Bu konudaki talebimizi Emniyet Müdürlüğüne ve Sayın Valimiz Haluk İmga’ya ilettik” dedi.

MOBESE NASIL İŞLEYECEK
MOBESE’de yer alan görüntüler KGYS Merkezi’ne taşınarak merkezde kurulacak duvar ekrandan izlenecek kaydedilecek ve ihtiyaç halinde bu kayıtlar incelenerek hukuki deliller elde edilecek.
Şehir İzleme Projesi; Muhtelif kavşak ve noktalara tesis edilecek 30 adet 360° hareketli kameradan oluşmaktadır.
Plaka Tanıma Sistemi; İlimizi çevre illerle bağlayan çevre yollarına İzmir Kütahya Eskişehir Ankara ve Konya tesis edilecek 5 grup 20 kameradan oluşmaktadır. İlimize giriş ya da çıkış yapacak araçların plakalarını okuyarak eş zamanlı polis bilgi bankasından KGYS merkezindeki özel yazılımlar aracılığıyla araçların çalıntı ya da her hangi bir nedenle aranıp aranmadıkları tespit edilecek.

SİSTEM GENİŞLEMEYE UYGUN
Kent Güvenlik Sistemi ödenek durumu ve ihale süreci EGM ve İl Özel İdaresi tarafından tahsis edilen 1.600.000.-TL kaynak ile Afyonkarahisar KGYS Proje çalışmaları proje şartname ve ihale süreci dahil 2 yıllık bir çalışma sonunda kurulum aşamasına gelinmiştir.
Planlanan sistem genişlemeye uygun olup; Coğrafi Bilgi Sistemi Destekli Araç Takip Sistemi Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi Çevre Güvenlik Sistemi Nezarethane İzleme Sistemi Hizmet Binaları Girişleri Araç Altı İzleme Sistemi İlçeler Şehir İzleme Sistemi vb. projeler kaynak teminine paralel ikinciaşama projeler olarak düşünülmektedir. Betonları dökülen sistemin direkleri de bu ay içinde dikilmeye başlayacak. (Gazete 3)

MOBESE BİNASINDA NELER BULUNUYOR

Zemin Kat;
Haber Merkezi
155 Polis İmdat ve KGYS Merkezi
Bilgi İşlem ve Foto-Film
Eğitim ve Dinlenme Salonu
1. Kat;
Protokol Dinlenme Salonu
Kriz Merkezi ve Basın İzleme Bölümü.
İdari Büro

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: