jump to navigation

Hırsızlar suç harita tekniğine takıldı November 22, 2008

Posted by Bahadir Sahin in Haber (News), Turkce.
Tags: ,
trackback


Konya’da evlerden çeyizlik eşya çaldıkları tespit edilen 3 kişi, polisin “Suç Harita Tekniği” yöntemi sayesinde yakayı ele verdi.

Bir hafta önce değişik evlerde hırsızlık yapıldığına dair ihbarlar alan Konya Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği, “Suç Harita Tekniği’ni” kullanarak evlerden çeyizlik eşya çalan şahısları suç üstü yakaladı.

Yapılan ihbarları değerlendiren ekipler, Karatay Keçeciler Mahallaesi’nde hırsızlık olaylarının yoğun olarak yaşandığı bölgelere sivil polis ekipleri yerleştirdi. Sivil polisler mahallede bazen bir esnaf gibi bazen de vatandaş gibi davranarak hırsızların izini sürmeye başladı.

Suç Harita Tekniği kullanılarak yapılan çalışmada daha önceden hırsızlık yapan şahıslar üzerinde detaylı çalışma yapan ekipler, akşam üzeri evin balkon camını kırarak içeri giren Mithat K. (18), İsmail T. (19) ve Emrah T.’yi (19) suçüstü yakaladı. “Mıknatıs Projesi” kapsamında yakalanan ve hırsızlıktan 3 kez kaydı olan Mithat K. ile hırsızlıktan 6 kez kaydının olduğu belirtilen İsmail T. ve Emrah T., Konya Numune Hastanesi’ndeki sağlık kontrolünün ardında adliyeye sevk edildi.

Evlerin balkon camlarını kırarak içeri giren hırsızların, girdikleri evlerde yaklaşık 2 bin YTL değeri olan çeyizlik eşyaları çaldıkları ve bunları pazarlarda sattıkları belirtildi.

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: