jump to navigation

Sektörün devleri Bilişim 08’de November 12, 2008

Posted by Bahadir Sahin in Haber (News), Turkce.
Tags: , , ,
trackback


Siyasi irade, kamu ve özel sektör, akademisyenler ve öğrenciler ile sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla bilişim sektörünün en önemli ve en yüksek katılımlı buluşması olan Bilişim ’08 etkinliğini bu yıl da birçok firma sponsor olarak destekliyor. Yeni yaklaşımlar ve zengin içeriğiyle 3 gün boyunca bilişim sektörünün tüm aktörlerinin bir arada olacağı Bilişim’08, onbini aşkın katılımcıyı ağırlayacak. Etkinlikte bilişim sektörü açısından gündemde tutulması gereken önemli konular ele alınırken sektöre yön veren kişileri bir araya getiren platformlar oluşturulacak ve katılımcılar teknolojideki son gelişmeleri birinci ağızlardan dinleme ve inceleme olanağı bulacaklar.

Bilişim’08 etkinliğinin Platin sponsoru olan Türk Telekom, 20 Kasım’da sabah International Telecommunications Union’dan gelen (ITU) konuk konuşmacı Lara Srivastava, şimdilerde dünyanın üzerinde çok konuştuğu “Internet of Things-Nesnelerin İnterneti” konusunu ele alacak. Konuk konuşmacı önümüzdeki yılların akıllı nesnelerin geleceği olacağına dikkat çekecek. “İnternetin Geleceği” konulu panele TT’nin şirketleri katılarak geleceğe ilişkin öngörülerini aktaracak ve ayrıca IPTV konulu bir oturum da gerçekleştirilecek. Ayrıca TT, “yakınsama” başlıklı bir panel düzenleyecek.

Altın sponsor İntel; BTIE, Afette Bilişim, E-Dönüşümle Gelecek, e-oyun başta olmak üzere bütün oturumlara katkı verecek ve etkinliğin ikinci günü akşamı bir kokteyl düzenleyecek. Gümüş sponsor olan Türksat, “E-Dönüşümle Gelecek” ve “Coğrafi Bilgi Sistemleri” oturumlarını düzenleyecek. Türksat Genel Müdürü Özkan Dalbay’ın yöneteceği E-Dönüşümle Gelecek oturumuna Türkiye’nin Riyad Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi eski Başkanı Naci Koru konuşmacı olarak katılacak.

İletişim Teknolojileri günü ve Gala Yemeği sponsorluğunu üstlenen Turkcell’in “İletişim Teknolojileri” oturumunda “İletişim Teknolojilerinin Ekonomik Verimliliğe Etkileri” konusu ilgililerce değerlendirilecek. İletişim Teknolojileri gününde ayrıca “Mobil Devlet Uygulamaları Örnekleri” de aktarılacak.

TTNET, etkinliğin İnternet bağlantılarını sağlarken teknoloji sponsoru olan Vestel, standında IPTV, İnteraktif TV, hospital TV gösterileri yapacak.

Havelsan’ın “Enerji Sektöründe Bilgi Teknolojilerinin Yeri” konulu oturumu gerçekleştireceği etkinliğe sponsor olan Adobe, Alcatel Lucent, Ceytech, Cisco, CPG, EB Grup, Ekspa, Ekspres-Bim, ETB, Günko, Oytek, Probil, Servus, Siemens, SPSS, çözümlerini anlatacakları oturum ve sergi salonunda sergileyecekleri sistemlerle katılımcılara en son teknoloji ürünleri tanıma olanağı sunacaklar. Bilişim Ltd ise etkinliğe açacağı stant ile katılacak.

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: