jump to navigation

Kayseri’ye uydudan izlenen modern park November 7, 2008

Posted by Bahadir Sahin in Haber (News), Turkce.
Tags: , ,
trackback


Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Eski Bünyan Garajı’nın yerine yaptırılan Tuna Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Tuna Park, 35 bin metrekarelik alana sahip. İçerisinde; mini futbol sahası, basketbol sahası, tenis kortu, kaykay pisti, çocuk oyun alanı, yetişkinler için mekanik aletli spor sahası, oturma grupları, kamelyaların yanı sıra 1 adet şelale fonksiyonlu havuz ile fıskiyeli havuzlar yer alıyor. Ayrıca parkın kenarında 180 araçlık da otopark bulunuyor.

Törende konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, bu parkın insana verilen değerin göstergesi olduğuna vurgu yaparak, “Belediye Başkanımız Mehmet Özhaseki’ye teşekkür ediyorum” dedi. Özhaseki, her bir köşesine insan eli değmiş, emek verilmiş şehirlerin modern şehir olduğuna dikkat çekti. Başkan Özhaseki, “Gerek bu parkın gerekse şehrimizin her bir yerinde emeğimiz var. Her bir köşesini nakış nakış işliyoruz, yatırım ve hizmetleri bir bir yerine getiriyoruz. Bu parkın olduğu yer Bünyan Garajı’ydı. Şehrin doğusundan gelen köy ve kasaba arabaları burada konaklıyordu. Yaklaşık on yıllık bir sürecin sonunda, esnafla anlaşarak onları yeni yaptırdığımız Doğu Terminali’ne aktardık, bize geçen bu arsayı da parka dönüştürdük. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

STADYUM VE RAYLI SİSTEM BİTİYOR
Konuşmasında yapımı devam eden yatırımlara da değinen Başkan Özhaseki, stadyum ve raylı sistem gibi iki büyük projenin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Özhaseki, “Kayseri değişiyor, gelişiyor ve güzelleşiyor. 7 bin 200 kişilik Kadir Has Kongre ve Spor Salonu’nu geçtiğimiz aylarda hizmete sunduk. Bunun yanı sıra stadyumda işler çok hızlı ilerliyor. Bu stat teknoloji harikası olacak. Raylı sistemde de enerji hatlarının çekimi devam ediyor. Doğalgazlı otobüslerle de bu hattın yan bağlantıları sağlanacak. Çıkartacağımız ‘Kent Kart’ ile de vatandaşlar hem otobüse hem de raylı sisteme binecekler. Bunun yanı sıra elektrik, su gibi birtakım ödemelerini yapabilecekler. Ayrıca raylı sistem duraklarının yanına toplam 300 adet de bisiklet konulacak. Raylı sistemden inen vatandaşlar, yine bu kartla bisikleti duraktan çekip binecek ve evine gidecek. Biz de uydudan takip ettiğimiz bu bisikletleri akşam evlerin önünden toplayıp yine yerine koyacağız” şeklinde konuştu.

‘KALE İÇİ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ OLACAK’
Konuşmasında iki büyük projeden bahseden Başkan Özhaseki, “Kale içini kültür ve sanat merkezi yapacak proje için açmış olduğumuz yarışma sonuçlandı. Kanun gereği 9. aydan sonra senelere sari işler için yılbaşına kadar ihaleye çıkamıyoruz. Bir diğer projemiz de büyük bir eğlence merkezi olacak. İnsanlar bu şehirde yaşamaktan keyif alır hale gelecek” dedi.

Yapılan bu hizmetlerden dolayı Kulüp Başkanı Kamil Başkal tarafından Başkan Özhaseki’ye bir teşekkür plaketi verildi.

Açılışa, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, AK Parti İl Başkanı Mahmut Cabat, Vali Yardımcısı Fahri Oluk, KTO Başkanı Hasan Ali Kilci ile siyaset ve spor camiasından çok sayıda davetli katıldı. Davetlilerle birlikte parkı gezen Başkan Özhaseki, mini futbol sahasına geçerek iki penaltı atışı yaptı. Daha sonra tenis kortuna geçen Özhaseki, burada da Başkan Bekir Yıldız, Başkan Memduh Büyükkılıç ve Erdoğan Ayata ile birlikte tenis oynadı. Öte yandan Ağırnas Şimşek Spor Tesisleri’nin de açılışı yapıldı. Tesis, amatör maçların oynanabileceği bir spor tesisi haline getirildi.

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: