jump to navigation

Avrupa Birliği Kültür Haritası tamamlandı! October 28, 2008

Posted by Bahadir Sahin in Haber (News), Turkce.
Tags: , ,
trackback


Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu; Rize Valiliği ve Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü ile işbirliği içinde gerçekleştirilen “Avrupadan Mesajınız Var“ projesi ile ilgili olarak Proje Koordinatörü Yaşar Yeğen şu açıklamada bulundu:

“Projenin amacı hedef bölgesi olan Türkiye’nin Karadeniz bölgesindeki okullarda okuyan öğrenciler ve öğretmenlerin AB’nin tarihi gelişimi, Avrupa Birliği’ni oluşturan temel ilkeler, değerler, üyelik koşulları, üyeliğin sonuçları, üyeliğin vatandaşlar üzerinde yaratacağı günlük etkiler ve Türkiye-AB ilişkileri gibi konularda sahip olduğu bilinci arttırmaktır. Bu projenin Kültür haritasını hazırladık ve Karadeniz Bölgesi okullarına gönderdik. Büyük bir ilgi ile bu haritamız kabul görmüştür.

Avrupa Kültür Haritası 50 x 70 cm ebadında Avrupa Birliği üye, aday ve komşu ülkeleri, içerecek Türkçe, İngilizce, Bulgarca ve Çek dilinde hazırlanmıştır. Avrupa Birliği Haritası sadece ülkeleri gösteren bir harita değil aynı zamanda ülkelerin en bilindik özelliklerini, kültür değerini gösteren fotolar ile haritanın kenarlarına güzel bir şekilde tasarlanmış ve bilindik bir harita anlayışından uzak olarak hazırlanmıştır.

Avrupa Birliğine üye ve Avrupa Birliği Haritası adayı ülkelerin peyzaj değeri yüksek, kültürel özelliğini yansıtan fotolar toplanmış ve daha sonra bu fotolar ile önce taslak harita daha sonra da nihai kültür Avrupa Birliği Haritası Kültür Haritası hazırlanmıştır. Bu harita Karadeniz Bölgesi ve proje ortağı ülkelerdeki hedef guruba dağıtmıştır.

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: