jump to navigation

Balikesir’de Kontrolsuz GIS September 10, 2008

Posted by Bahadir Sahin in Haber (News), Turkce.
trackback


Başkan Eraydın, 1/100 00’lik çevre nazım imar planının Bandırma için önemine değinerek, bu ay içersinde gerçekleştirilecek iki geniş katılımlı toplantı sonucunda hazırladıkları plana son şeklini verip, Balıkesir Valiliği’ne sunacaklarını açıkladı.

Balıkesir il genilinin 1/100 000’lik çevre planını ihale ile üstlenen firmanın adı İşlem CİS..! Bir diğer adıyla Coğrafi İşletim Sistemi..İhale bedeli konusunda Bandırma basını da hatta Balıkesir merkez basını da bilgi sahibi değil..

İl genelinde hemen tüm belediye başkanlarının ve çevre plancılarının üzerinde durduğu ortak nokta, bu işin yüklenici firmayı aştığı, planlama çalışmalarında ehliyetsiz insanları çalıştırdığı ve planların 2008 yılını değil, 2007 yılına göre hazırlandığı konusunda odaklaşıyor..

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü İGM’de Vali başkanlığındaki toplantıda da one çıkan ortak kaygı ve endişe bu..!Firmanın 1 ay içersinde bu kaygı ve endişeleri giderebilmesi de mümkün değil..Onun için kimse ipe un sermesin ve kamunun kaynaklarının heba olmasına izin vermeyerek, planın hazırlanması için süre uzatımına gitsin..

Bu olayın bir yönü…
Bandırma’nın 1/100 000’lik çevre planının hazırlanmasından/hazırlandığından son bir kaç aya kadar hiç kimsenin haberi yoktu. Başkan Eraydın doğrusunu yaptı ve planı tartışmaya sundu..
Ancak, plana son şeklinin verilmesinin bu ayın sonuna kadar iki toplantıya bağlı olması da Bandırma açısından kaygı ve endişe verici..

Advertisements

Comments»

No comments yet — be the first.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: